Jak napisać list ?Ważne skróty 


  • IRC - kupon międzynarodowy który możemy włożyć do koperty gdy wysyłamy prośbę zagranicę. Kupuje się go na poczcie. Wysyłając go do gwiazdy, ona zamienia go na znaczki (jeżeli piszesz do USA to na amerykańskie, a jeżeli do UK to na angielskie). Kosztuje 4.5zł
  • SASE - koperta zwrotna ze znaczkiem
  • SAE - koperta zwrotna bez znaczka
  • LOR - prośba o autograf
  • IP - autograf zdobyty osobiścieList po angielsku do klubu 


Dear Sirs !

My name is (Twoje imie i nazwisko). I come from Poland. I am (Twój wiek) years old and my hobbies include football. I am writing to you to find out more about (Nazwa klubu). (Nazwa klubu) is my favourite team and I have liked him for years. I would be really pleased if you would sent me: pennant, badge individual photos of the players and a photo of your team if possible. I would be pleased to add the materials to my collect. Thank you very much for your help.


With kind regards and warm greetings.

(Twoje Imie i nazwisko)

(Twój dokladny adres)
Poland

List do aktora/aktorki

Drogi/Droga ... (imię aktora/aktorki)
Mam na imię ..., mam ... lat i jestem Pani/Pana wielkim fanem. Uwielbiam każdą Pana/Pani rolę! Każda jest perfekcyjna a najbardziej podobała mi się ta z filmu ... (tytuł filmu). Nie mogę się doczekać Pana/Pani następnej roli! Życzę Panu/Pani samych sukcesów w dalszej karierze. Czy byłaby możliwość wysłania mi Pana/Pani autografu? Bardzo mi na tym zależy.

Pozdrawiam, ... (imię)

List do piłkarza
Drogi ... (imię piłkarza)
Mam na imię ..., mam ... lat i jestem wielkim kibicem ... (nazwa klubu)z Polski (jeżeli piszesz do zagranicznego piłkarza, a jeżeli do polskiego to możesz to ominąć). Kibicuję ... (nazwa klubu) od kiedy pamiętam i zawsze będę Wam kibicował. Dla mnie jest Pan/jesteś jednym z najlepszych piłkarzy w ... (nazwa klubu lub ligi). Życzę Panu/Ci dużo sukcesów w ... (nazwa klubu lub ligi) i wiele trofeów. Czy byłaby możliwość wysłania mi Pana/Twojego autografu?

Pozdrawiam,   ... (imię)

List do sportowca

Drogi/Droga ... (imię sportowca)
Mam na imię ..., mam ... lat i jestem Pana/Pani wielkim fanem! Wspieram Pana/Panią w występach na ... (Olimpiadzie, Mistrzostwach itd.). Bardzo podobała mi się Pana/Pani ... (tutaj możesz podać przykład ostatniego występu jaki oglądałeś). Życzę Panu/Pani dużo sukcesów w dalszej karierze i wiele medali na ...(Olimpiadzie, Mistrzostwach itd.). Bardzo proszę o wysłanie mi Pana/Pani autografu. 


Pozdrawiam, ... (imię).

List to wokalisty/wokalistki

Drogi/Droga ... (imię wokalisty/wokalistki)
Mam na imię ..., mam ... lat i uwielbiam Pana/Pani piosenki! Moją ulubioną jest ... (tytuł). Najbardziej lubię w niej ... . Mam nadzieję, że będzie Pan/Pani tworzyć jak najwięcej takich piosenek. Czy byłaby możliwość wysłania mi Pana/Pani autografu? 

Pozdrawiam, ... (imię)

List do agencji/klubu

Witam Serdecznie!
Jestem wielkim fanem ... (nazwa klubu, piłkarza, wokalisty itd.)Uwielbiam ... (piszemy co w nim lubimy, chyba, że piszemy do klubu, wtedy omijamy to zdanie). Zawsze będę Wam kibicował (to zdanie piszemy gdy wysyłamy list do klubu, agencji piłkarskiej). Byłaby możliwość wysłania mi autografu ... ? 

Pozdrawiam, ... (imię).


Jeżeli wysyłamy maila na końcu piszemy swój adres.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz